Vodácký tábor 2020

Vážení rodiče,

tak dlouho jsme o tom mluvili, vymýšleli, prosazovali, až jsme to nakonec zorganizovali. Hlavně proto, že i vy jste volali po změně, protože jezdit Vltavu pořád dokola už začínalo být lehce stereotypní. Chci velice poděkovat sponzorům, díky nim se takto jedinečná akce dá udělat za velmi příjemné peníze. Letošní vodácký tábor nebude mít obdoby, protože české řeky necháme daleka za našimi zády a vypravíme se na 5 dní do Rakouska. A bude to skutečně velkolepé. Čeká nás 5 dní na řekách, které mají tyrkysově modrou barvu, jsou naprosto průzračné a jejich peřeje potěší snad každého vodáka. Od začátečníků až po zkušené borce. Víme o tom své, všechny je máme několikrát spluté a zprostředkovali jsme tento zážitek nejen několika stovkám dospělých, ale také dětem. Letos poprvé i jako vodácký tábor.

Čeká nás řeka Salza ve třech rozdílně těžkých úsecích. Řeka učitelka, která svou mírnou, ale přesto divokou náručí shovívavě učí, jak se chovat na divoké vodě a co všechno se dá zažít.  Klidné úseky střídají peřejnaté pasáže, které krásně pohoupu naše lodě. Na spodním úseku pak proplujeme se zatajeným dechem čarokrásnou slepencovou soutěskou.

Další řekou bude široký a vodnatý Enns. Krajinovka, kde pojedeme po klidnější řece v ústrety obrovským štítům hor a v třetině nás čeká jedno dobrodružné překvapení, které absolvujeme pěšky. Ručíme za to, že děti budou mít oči navrch hlavy.

Podle sehranosti posádek a vodních stavů zvolíme jako třetí řeku buďto Steyr nebo Lassing.

Obtížnost řek se bude pohybovat mezi wwI – ww III, což je ideální pro začínající a mírně pokročilé účastníky.

Na bezpečnost budou dohlížet certifikovaní vodáčtí instruktoři s mnohaletou zkušeností z těchto řek. Samozřejmostí je také zdravotník.
Kromě splutí těchto nádherných řek nás čeká také bohatý doprovodný program, na který jste již tradičně zvyklí z našich akcí. Navštívíme obrovské vodopády, po dřevěných lávkách půjdeme úzkou soutěskou potoka, vyběhneme na nějaký snadno dosažitelný vrchol, dáme si skytour na Hochkaru, nahlédneme do muzea plavby dřeva…bude to prostě absolutně našlápnutá akce v kulisách rakouských Alp. Dá se tomu vůbec odolat?

Podstatné informace:

Odjezd na akci: pondělí  27. 7. z parkoviště před zimním stadionem ve Vlašimi

Příjezd z akce:   pátek 31 .7.  cca 21:00 opět na parkoviště u stadionu

na čem se pojede: nafukovací samovylévací kánoe Baraka

doprava: autobus

počet vodáckých instruktorů: podle počtu přihlášených účastníků (4-8)

cena: 5500 Kč – zahrnuje cestu, stravu, kompletní výbavu na divokou vodu (neopren, profi vestu, helmu, nepromokavou bundu, loď a pádlo), průvodce s certifikací na divokou vodu, zdravotníka, pedagogický dozor, poplatky za kempy

přihlášení:  vyplněním přihlášky, ofocením a posláním na mail lubomirzajicek@seznam.cz . Dále pak zaplacením zálohy 1000 Kč – nejpozději do 30. 4. 2020 na účet Domečku Vlašim – 35 – 322240349/0800. Jako variabilní symbol uveďte datum narození dítěte a do zprávy pro příjemce jméno, příjmení a vodácký tábor. Je možné poslat celou částku najednou.

Ostatní informace:

Veškeré dotazy rád zodpovím na mailu lubomirzajicek@seznam.cz, nebo mi zavolejte na tel. 775149718

Co s sebou:

  • veškeré vybavení na vodu bude zapůjčeno, takže do lodě stačí pouze plavky
  • stan (dobré domluvit se s kamarády), karimatku, spacák
  • teplé věci na spaní (může se stát, že ranní teploty v Alpách budou klesat k deseti stupňům)
  • taková ta klasika na 4 dny do přírody (dlouhé kalhoty, několik triček, mikina, bunda…)
  • plastový hrníček na pití, lžíce, příbor
  • kvalitní boty na výšlap k vodopádům

kapesné (doporučuji kolem dvaceti euro), na zmrzku a sladkosti (dá se koupit v kempu)

Budeme se těšit

Zajda a spol.