Rakouské řeky pro začátečníky

Ahoj lidi,

právě jsem se vrátil z parádní týdenní lyžovačky a už se mi po té vodě stýská. S Jindrášem jsme slintali nad zasněženým Labem, a tak je potřeba oficiálně vypsat nejnadupanější vodáckou akci roku 2017. No a taky proto, že mě bombardujete hromadou dotazů, když už konečně vyhodím událost. Táááákže – fanfára (kvůli atmošce, to je jasný) – tradáááá – RAKOUSKO PRO ZAČÁTEČNÍKY je tady! Tedy alespoň možnost se zaregistrovat. Našlápnutá akce sebou přinese krásu průzračných řek, neopakovatelnou scenérii alpských štítů, pohodové instruktory a super bandu lidí. Do toho nějaký ten lehký adrenalin, aby to bylo trochu dobrodružný. To vše pod vedením zkušených instruktorů, šílenců s hromadou netradičních nápadů, takže na nudu prostě nezbude čas. Ale to určitě víte…:)

Co nás čeká?
Přesný program upravím během ledna, ale pokud budou podmínky příznivé, viděl bych to následovně.
Výběr řek
Möll – ww I – II+ – začíná jako naše Vltava, několik kilometrů jenom mírně teče, tak bude hromada času si osahat kormidlování a ověřit kvality háčka. Nebo ověřit kvalitu kormidlování a osahat háčka, jak kdo chce :D. Zhruba po šesti kilometrech začíná obtížnost zvolna stoupat. Poslední peřej, která byla na ww III+, bohužel loňská povodeň přeházela a je výrazně jednodušší.
Isel – ve spodním úseku (ww I-II) opět nabídne poklidné splutí, pro trochu větší adrenalin si vyrazíme na vrchní úsek z Hoppenu, kde se pěkně pohoupáme a občas nás pozlobí nějaký ten schovaný váleček (ww II-III+).
Salza – řeka učitelka, čarokrásná. Ta, která shovívavě odpouští začátečnické chyby, aby vás po chvíli pěkně zatahala za vlasy. Dravá i něžná. (ww I-III+)
Enns – vodnatá krajinovka, kde o nádherná panorámata Alp nebude nouze. Zasněžené štíty hor a řeka, která se zasněně povaluje v náruči hlubokého údolí. Zhruba v půlce sjížděného úseku máme pro vás úžasné překvapení. Začátek i konec trochu pozlobí, ale jinak se jedná o (zw – ww II)
Steyr – pohodovka na závěr – ww I+ a sem tam se objeví těžší místo (do ww III+)

Alternace
Lieser – pro trochu větší adrenalin je možné splout tuto perlu (ww II+ – IV), ale to necháme pouze v případě zájmu a skupině zkušených začátečníků

Doprovodný program
Bobovka v Lienzu a jeden den asi vyčleníme na nějakou pěknou pěší túru.

Po celou dobu vám budou k dispozici zkušení vodáčtí průvodci s certifikací a hromadou kurzů, kteří se budou starat o vaší bezpečnost. Zázemí poskytne i autobus, který bude stínovat sjížděné úseky a je tedy možné téměř kdykoli jízdu ukončit, či přerušit.
Večery budou ve znamení romantiky u ohně, o kytary a další hudební nástroje nebude nouze, zakousnete grilovanou kýtu a osvěží i točené pivko.
Taky už se nemůžete dočkat? 😀

Informace v kostce:
Odjezd: středa 24.5. v 5:00 z Vlašimi (nástupní místa budou upřesněna)
Návrat: neděle 28.5. kolem 22:00
Doprava: autobus
Ubytování: ve vlastních stanech v kempech
Strava: vlastní (vyjma prvních dvou večeří)
Cena: 5700 Kč – obsahuje dopravu, veškeré vodácké vybavení(kvalitní vesta, neoprén,boty do vody, bunda, helma, loď) poplatky za kempy, vodácké instruktory. Jako bonus máte od Zajdatouru 2x večeři zdarma (grilované maso a kýta)
Přihlášení: potvrzením přihlášky zde na fcb a zaplacením nevratné zálohy 1000 Kč nejpozději do 29.4.2017 na účet 670100-2203566943/6210. Jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo, potvrdíme příchozí platbu. Je možné zaplatit jednorázově celou sumu.
Max. počet účastníků: 40 – po zkušenostech z minulých ročníků a oblíbenosti této akce, doporučuju zaplatit zálohu co nejdřív
Moc se na vás těšíme
Zajda a spol. 