Babí léto se Zajda tour – rafty Sázava, lanové centrum

Babí létoRozhodli jsme se udělat také nějakou tu akci pro mladší žáky, tak vám předkládáme dobrodružství pro děti 4.-5. ročníku základní školy. Program bude velmi „ našlápnutý“. To už je takovým naším dobrým zvykem .
Program akce:
V sobotu nás čeká splutí Sázavy na raftech s certifikovanými vodáckými instruktory. Podle množství vody pojedeme buď úsek Týnec nad Sázavou – Pikovice, nebo Poříčí nad Sázavou – Týnec. Vše ve vodácké výbavě (vesty, barely, případně i helmy). Účastníci se naučí základy pádlování, řízení raftu a bezpečnosti na tekoucí řece. Čeká nás oblíbená hra na vodě a splutí řeky v nádherné přírodě. V odpoledních hodinách dorazíme do Týnce, kde budou děti ubytovány v čtyřlůžkových pokojích.
Podle počasí uděláme večer táborák s možností opéct si něco dobrého a hraním na kytaru.
Neděle se pak ponese ve znamení lanového centra na Slapech, kde si účastníci projdou dvě trasy jednoho z největších lanových parků u nás.

Důležité info:
odjezd: sobota 19.9. v 9:00 od budovy ZŠ Vorlina
příjezd: neděle 20.9. v 16:00 k budově ZŠ Vorlina
cena: 1700 Kč – obsahuje dopravu zájezdovým autobusem, stravování formou bufetu (výběr z několika druhů jídel, a to i při snídani), poplatky za půjčení raftů a vodácké výbavy, vstup do lanového parku Slapy, certifikované instruktory, ubytování ve čtyřlůžkových pokojích
přihlášení: vyplněním přihlášky a zaplacením výše uvedené částky buď ve škole Lubošovi Zajíčkovi, nebo na účet 670100-2203566943/6210 (jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo, potvrdím na něj příchozí platbu)
co s sebou:
– spacák
– pohodlné boty do lanového parku
– oblečení na 2 dny do přírody (mikina, triko, kraťasy, dlouhé kalhoty)
– boty do raftu (nejlépe staré tenisky nebo sandále, určitě ne holinky a žabky)
– pláštěnku
– plastový hrneček na čaj

odpovědi na často kladené otázky:

– stravovat se budeme v nekuřáckých restauracích (obědy), snídaně pak na ubytovacím zařízení firmy Bisport
– teplota Sázavy v tomto termínu bude někde kolem 18 stupňů (vzhledem k příznivé předpovědi počasí může být i vyšší)
– na koupání to nejspíš nebude, může se stát, že si účastníci v raftu namočí nohy
– v případě nepříznivého počasí se akce uskuteční, budeme však pružně reagovat (zkrácení trasy na vodě i v parku, doplnění o hry v klubovně…)
– na vodě si věci nepovezou, nechají si je v autobuse, který bude čekat na výstupním místě a po splutí řeky se převléknou (v raftu bude vždy barel na pláštěnky, svačinu apod.)
– v každém raftu bude jeden dospělý instruktor