Historie

Vlastně za to můžou rodiče, když mě poprvé vzali na rozvodněnou Moravu. Byly mi asi 3 roky a tehdy jsem propadl kouzlu vodáctví. Postupem věku jsem začal jezdit na vodácké tábory, nejprve jako nadšené dítě, později jako nadšený vedoucí.
Když mě osud zavál do Vlašimi, nastoupil jsem jako učitel, ale vztah k vodě mě držel. Začal jsem jezdit s dětmi ze školy na Sázavu a Vltavu, ukazoval jim krásy i nástrahy řek. Protože dělat školní výlety pro základní školu začalo být velmi komplikované, přijal jsem nabídku paní Pavli Homolkové a začal stejné akce dělat pod záštitou Domečku Vlašim. Kromě hromady kroužků jsme udělali vlastní vodácký tábor, který pořádáme dodnes. Psal se rok 2005. Kolem mě se začali nabalovat super lidé, kteří začali jezdit na tyto akce se mnou. Najednou už to nebylo o jednom člověku, ale o partě schopných lidí. Začali jsme dělat i divokou vodu pro dospělé. Nejprve nás jezdilo 6 a někdy od roku 2010 se počet každoročně rozrůstal.
Zcela zlomový byl rok 2012, kdy odněkud spadl do naší bandy Sígr a rozhodl se dělat akce s námi. Vše co bylo doposud tak nějak klidné, se záhy změnilo v šílenou jízdu plnou zážitků. Vše bylo ovšem profesionálně zajištěné, neboť Sígr je zdravotník a příležitostný záchranář. Kromě toho je neřízená střela, která vymýšlí jednu lumpárnu za druhou.
Když se na pilotní akci celého roku – Divoké řeky v Rakousku sešlo v roce 2014 už 23 lidí, začal Jindra s Lukym říkat, že by bylo potřeba založit cestovku. S úsměvem na tváři začali našim akcím říkat Zajda tour a ten název už nám nějak přirostl k tělu. V letošním roce nás na stejné akci bylo 39 a další jsme museli odmítnout. Do toho hromady akcí pro děti, a tak jsme si řekli, že je potřeba tu naší bandu nějak odlišit a utvořili jsme pod Domečkem Vlašim sekci s názvem Zajda tour. Jedná se o synonymum pro aktivní dovolenou především pro děti a výjimečně i pro dospělé účastníky.
Nejsme žádná cestovní kancelář, lidi, co pořádají akce je dělají s obrovským nadšením a chutí. Voda se rozrostla o hory, feraty, zimní sporty a další události. Bude to fungovat? Uvidíme, ale každopádně se můžete těšit na maximální nasazení všech instruktorů, vedoucích a pořadatelů u každé akce. Uděláme obrovskou show a nezapomenutelné zážitky. Za to ručím!
Pojďte se přesvědčit a udělat si vlastní názor. Vyberte si to, co vás láká v našem kalendáři akcí a pojeďte si pořádně užít své volno.

Luboš Zajíček