VavřiRakousko 2017

VavřiRakousko 2017
Poslední vodácká akce roku 2017 je úspěšně za námi. Víkend nabitý hláškami všeho druhu, tak už to prostě bývá, když jede Malej Irskej. Tentokrát si přibral do komba i svou sestru a bránice se trhaly. Do toho úžasná voda, Salza byla na pohodové hranici 172 cm a říjen vytáhl neskutečně teplý a slunečný víkend. Podzim rozházel po zalesněných kopcích snad všechny myslitelné barvy a bílé skály s popraškem sněhu jednoznačně naznačovaly, že zima stojí za dveřmi a zouvá si boty…nebo nazouvá sněhule, záleží na úhlu pohledu. Dohromady to však tvořilo až kýčovitou kulisu jak vystřiženou z pláten romantických malířů. 
Celou akci si vzaly na starost naše mladice A+A a zajistily ji perfektně po všech stránkách. Od rozdělení posádek lodí, přes instruktáž, až k neskutečnému zázemí ve formě večeře a snídaní. Nikoho tak nepřekvapilo, že na Salze nikdo neplaval. Krásné počasí nám dovolilo si po vzoru místních guidů zaskákat ze skal ve spodní soutěsce. Teplá noc pak přinesla hraní a zpívání u ohně a následné spaní pod širákem s výhledem na nebe plné hvězd.
Nedělní Enns byl na trošku vyšší vodě, a tak čtyřkový nástup na konci Gesäuse prověřil kvality posádek. Velké nepravidelné vlny všichni projeli bez ztráty kytičky a v klidnějších úsecích zbyl čas na kochání neskutečnou přírodou. Za zmínku jistě stojí pěší výstup potokem sevřeným v neskutečně uzounké soutěsce, kde je potřeba zdolat pár lehkých lezeckých partií, než se dostanete pod vodopád. To vše v sevření vysokých hladkých skal. Prostě bomba.
Dojezd nabídl krátké místo náročnosti ww IV, kde bylo potřeba pečlivě volit nájezd velkými vlnami a jedna posádka odzkoušela sílu zdejších válců, to když se převrátila o jeden z kamenů. Vše se ale obešlo bez dramatické tečky na závěr.
Bylo to neskutečné, takže milá zimo, koukej se rychle vyřádit, ať zas na jaře můžeme vytáhnout složené hydro a lodě.
Luboš Zajíček