10. ročník beach volejbalu

Beachový turnaj smíšených dvojic

1. ročník. Už jsem vážně stará vykopávka. Dlouhých deset let říkám Olče, že letos ten turnaj vyhrajeme. Ještě nikdy se nám to nepovedlo, prokleté druhé místo a neúspěšný souboj ve finálovém tie-breaku je nejčastější scénář dvoudenního beachového turnaje. Bude to letos jiné?
    Jsou tu všichni favorité a nádherné počasí dává předzvěst opravdu vydařenému turnaji.

V sobotu se hrají skupiny a k žádnému překvapení nedochází. Několikaletí vítězové Pašíci (Míša a David) vyhrávají s přehledem první skupinu, ve druhé se úspěšně pereme o první místo s Čamrdou a Karlem, a ve třetí se dostávají do role vítězů dvojice Mimoňů (Martin a Lenka). Počasí si přichystalo nádherný letní víkend, teploty jsou nad třicítkou a tak si mezi zápasy užíváme vlašimského bazénu. Večer přichází na řadu kytara a posezení v místní hospůdce. Je ta pravá pohoda před nedělním vyřazovacím pavoukem.

Ráno se slunce rozbíhá po modré obloze vstříc dalšímu tropickému dni. Po osmé hodině startují první vyřazovací souboje a bazén opět plní osvěžující funkci. Favorité se prokousávají turnajem blíž k finálovému duelu. Pašíci mají namále, když v tie-breaku prohrávají 11:14 s dvojicí Splašený špunt ( Kačka, Míra). Po ideální nahrávce trefuje Míra míč k blízkosti lajny a zvedá hlavního rozhodčího turnaje – Štěpána Marcína – ze židle na prozkoumání klíčového míče. Nakonec správně ukáže míč v zámezí a Pašíkům se podaří zápas dotáhnout do vítězného konce. Toto utkání s velkými problémy ustáli a v semifinále se staví proti Něžné smrti ( Čamrda s Karlem). Nádherný zápas přináší vynikající výměny a všichni aktéři několikrát sklízí velké ovace přihlížejících diváků. Vypjatý zápas se opět rozhoduje v taibrejku a Něžná smrt je herně lepší. Zaslouženě postupují do finále a překvapení turnaje je na světě. Několikanásobní šampioni hrají o třetí místo a ani zde nestačí na dvojici Mimoňů a musí se pro letošní rok spokojit se čtvrtou příčkou. Z druhé strany pavouka do finále postupují jako písečná bouře tým Yesáček (Olča a Luboš) bez jediného zaváhání a ztráty setu. Ostatní týmy poráží rozdílem třídy a absence věčných rivalů Pašíků ve finále jim vlévá do žil další síly.

Rychlá sprcha a vystřízlivění z naděje na vítězství, přihází hned v prvním setu. Čamrda hraje svůj životní zápas, v poli je neskutečně rychlá a posílá ideální náhry Karlovi, který nemilosrdně zakončuje výměny tvrdou smečí. První set prohráváme 16:21 a neskutečné vedro nám bere poslední síly. Mezi sety skáču do bazénu a chladím se. Je to lepší. Měníme s Olčou taktiku a to přináší úspěchy. Podaří se nám urvat druhý set a rozhoduje opět tie-break. I ve třetím setu tlačíme soupeře a dostáváme se k magické hranici 14:11. Jediný bod nám stačí ke zlomení desetiletého prokletí. Pár nevynucených chyb nás ale zazdí do stavu 14:14. Bereme time-out, je potřeba zklidnit nervózní hru. Zápas se nakonec rozhoduje až za stavu 20:18, kdy zapracují nervy a únava a Karel kazí příjem. Vrhám se kolem Olčina krku a dojatě děkuju. Zvítězili jsme! Po deseti letech. Neuvěřitelné.

Následuje vyhlášení a předávání super cen. Díky moc Domečku v čele s Pavlou Homolkovou a Davidu Zemanovi. Díky nim si vítězné dvojice odnášejí krásné poháry, poukazy na sport a trika. Speciální cena nejlepší hráč turnaje je právem předána Čamrdě a nejkrásnější tělo turnaje Leile.